Paremti

D.U.K. Dažniausiai užduodami klausimai aa+

 1. Ar galiu tapti savanoriu?

  Savanoriu gali tapti kiekvienas ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus, bet kokios profesijos ir išsilavinimo žmogus, gyvenantis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyje. Svarbiausia – nuoširdus noras kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą.

 2. Kodėl turėčiau savanoriauti?

  Lietuvoje mūsų visuomenė sensta. Bene sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad išvykstant jauniems šalies gyventojams, likusiųjų daugumą sudaro vis vyresnio amžiaus žmonės: šiuo metu šalyje gyvena apie 750 000 60 metų ir vyresnio amžiaus žmonių, bent pusė jų yra visiškai vieni. Tad nenuostabu, kad vienatvė, ligos ir prisiminimai – tai kone vieninteliai šių žmonių gyvenimo palydovai. Tačiau ši niūri kasdienybė slepia norą bendrauti, dalintis ir užmegzti ryšį.

  „Sidabrinė linija“ sprendžia visuomenės ir vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas, suteikia senoliams galimybę vėl džiaugtis oriu, prasmingu, visaverčiu gyvenimu. Štai 80 metų sulaukusi p. Staselė neslepia, kad senatvė yra baisus dalykas, juolab, kai esi vienas. „Žmogui reikia žmogaus. Jo akių, balso. Girdėti kitą ir būti išgirstam – didelė laimė, – sako senolė. Jeigu ne „Sidabrinė linija“, turbūt lig šiol tūnočiau vienumoje“.

  Žinojimas, jog visuomet yra žmogus, sutartu laiku pasiruošęs šiltam ir draugiškam pokalbiui, dažnai tampa itin svarbiu ir reikšmingu postūmiu vyresnio amžiaus žmonių gyvenime: paskata prisijungti prie vietinių bendruomenės grupių ir veiklų, užsiimti pamirštais hobiais, rasti naujo įkvėpimo ir tikėjimo gyvenimu.

  Kviečiame paskaityti savanorių atsiliepimus čia.

 3. Kaip savanorystė gali būti naudinga mano karjerai?

  Gilias savanorystės tradicijas turinčiose šalyse atlikti tyrimai atskleidžia, jog savanorystė padeda labiau pasitikėti savimi, įgauti daugiau darbinės patirties toje srityje, kuri jus domina, užmegzti naujus ryšius ir pažintis su įvairiais žmonėmis. Savanoriaujant galima ugdyti tas kompetencijas, kurios bus reikalingos jūsų svajonių darbe.  

 4. Aš studijuoju / dirbu pilną darbo dieną, ar vis tiek galiu savanoriauti?

  Be abejonės. Savanoriauti „Sidabrinėje linijoje“ galima ne tik dienos metu, bet ir anksti ryte, po darbų vakare, ar savaitgaliais. Konkretus laikas yra derinamas pagal jūsų galimybes ir pageidavimus.

 5. Ar savanorystė „Sidabrinėje linijoje“ galima tik telefonu bendraujant su senoliais?

  Siūlome įvairias savanorystės formas: tai ir garbaus amžiaus žmonių paieška visoje Lietuvoje, ir informacijos sklaida, ir lėšų pritraukimas. Taip pat, prie mūsų veiklos kviečiame prisidėti savo profesinėmis kompetencijomis, žiniomis ar kitais gebėjimais; mums nuolat reikia teisės, psichologijos, rinkodaros, komunikacijos, informacinių technologijų ir kitų sričių specialistų konsultacijų ir/ar pagalbos. Daugiau – Savanorystės kryptys.

 6. Ar galiu prisidėti tik savo profesinėmis žiniomis?

  Žinoma; parašykite mums į pasikalbekime@sidabrinelinija.lt ir papasakokite, kuo norėtumėte ir galėtumėte prisidėti.

 7. Ar savanoriai turi išklausyti mokymus?

  Taip, įvadiniai mokymai trunka iki trijų valandų. Mokymai organizuojami tiek mūsų biure, tiek ir nuotoliniu būdu.

 8. Kada galiu tikėtis pašnekovo ir kaip jis yra parenkamas?

  Po savanoriškos veiklos sutarties pasirašymo patikriname, ar šiuo metu turime pokalbių laukančių senolių. Pirmiausia įvertiname senolių lūkesčius ir poreikius. Jeigu jie neatitinka Jūsų pasirinktos pokalbių sistuacijos (lytis/ amžius/ pokalbio tipas/ rūpimos temos), tuomet tenka palaukti, kol užsiregistruoja jums derantis senolis. Šis laikas negali būti planuojamas ar apibrėžiamas. Didžioji dalis senolių mieliau renkasi vyresnio amžiaus pašnekovus. Todėl būna, kad jauniems savanoriams (iki 40 metų) tenka savo pašnekovo palaukti ir kelis mėnesius. Tačiau Jūs visada galite savo bendruomenėse ar kaimynystėje gyvenančius vyresnio amžiaus žmones paskatinti registruotis į „Sidabrinę liniją“ draugystės pokalbiams ar emocinei pagalbai ir tokiu būdu sutrumpinti savo ar kitų savanorių laukimo laiką.

 9. Kiek laiko užima savanorystė?

  Pokalbiai telefonu su senyvo amžiaus žmonėmis – ilgalaikė savanorystė. Mes prašome savanorių įsipareigoti skirti laiko bendravimui bent 12 mėnesių mažiausiai po vieną kartą / pokalbį per savaitę. Vieno pokalbio trukmė: nuo 10-15 min iki 2 val.

  1-asis mėnuo skirtas susipažinimui, įsivertinimui ar pašnekovas „tinka“ ilgalaikio ryšio kūrimui;
  2-6 mėn. vyksta reguliarus bendravimas, siekiant giliau pažinti žmogų bei parodyti jam nuolatinį dėmesį ir rūpestį juo; 
  6-12 mėn. vyksta sukurto ryšio stiprinimas, neretai pereinantis į asmeninę pašnekovų draugystę.

  Papildomos savanorystės veiklos gali trukti tiek valandą, tiek mėnesį, priklausomai nuo to, kaip ir kuo norite prisidėti. 

 10. Kiek galiu turėti pašnekovų?

  Pašnekovų skaičius nėra ribojamas. Jeigu turite noro ir laiko, galite turėti ir daugiau nei vieną pašnekovą. „Sidabrinei linijai“ svarbiau yra pokalbio reguliarumas (kartas į savaitę) ir kokybė (nuoširdus, išsamus, dėmesingas pokalbis), negu kiekis žmonių, su kuriais bendraujate. 

 11. Ką daryti, jei pokalbiai su turimu pašnekovu nesiriša (neatrandate bendrų temų, sunku palaikyti pokalbį, daug tylos pauzių, jaučiatės nejaukiai ir pan.)?

  Jei ilgainiui paaiškėja, kad bendravimas su vienu ar kitu pašnekovu neteikia malonumo, nes nėra „chemijos“, vienam rūpintys dalykai nedomina kito pašnekovo ar pokalbių temos tiesiog išsisėmė, pokalbių draugą galima pakeisti. Tereikia informuoti mus apie tai, ir kartu nuspręsime dėl tolesnių žingsnių.

 12. Ar galėsiu daryti pertrauką savanorystėje?

  Svarbu stebėti savo savijautą, kad pokalbiai Jums netaptų prievole. Jeigu konkrečiu Jūsų gyvenimo periodu Jus užgriuvo daugybė dalykų, projektų, naujų atsakomybių, jaučiatės pavargę ir neturite įkvėpimo bendrauti, visada galite atsitraukti nuo savanorystės savo pasirinktam laikotarpiui, pailsėti ir vėl sugrįžti pasiruošus tęsti veiklą su nauja energija.

 13. Kiek kainuoja pokalbiai „Sidabrinėje linijoje“?

  Lietuvoje gyvenantiems savanoriams pokalbiai „Sidabrinėje linijoje“ yra nemokami, tad galite bendrauti tiek, kiek tik norisi! Visas telekomunikacijų, rinkodaros, savanorių parengimo ir kitas išlaidas finansuoja „Sidabrinės linijos“ projektą vykdantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas kartu su savo rėmėjais – savivaldybėmis, įmonėmis ir organizacijomis, geros valios žmonėmis.

  Bendrauti „Sidabrinėje linijoje“ galima tik turint Lietuvos operatorių išduotą SIM kortelę – kol kas turime galimybę sujungti tik vietinius pokalbius. Tokiu atveju užsienyje gyvenantiems savanoriams įeinantis skambutis bus apmokestinamas pagal galiojančius kiekvieno operatoriaus tarptinklinio ryšio paslaugų įkainius.

 14. Ar saugu naudotis „Sidabrine linija“?

  „Sidabrinė linija“ neatskleidžia jokių pašnekovų asmens duomenų, išskyrus vardą, gyvenamos vietovės pavadinimą ir pagrindinius pomėgius ar interesus, o visi „Sidabrinės linijos“ pokalbiai yra įrašomi.

  Be to, savo pašnekovams patariame ir rekomenduojame nesikeisti savo asmens duomenimis (telefono numeriais, adresais ir pan.), tad bendrauti „Sidabrinėje linijoje“ yra visiškai saugu, kol pašnekovai šių rekomendacijų laikosi.

© 2019 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis