Paremti

Savanorių patirtys Iš pirmų lūpų aa+

 • Mano pašnekovė yra sukaupusi daug vertingos gyvenimiškos patirties ir noriai dalijasi savo įžvalgomis bei pamokymais. Labai vertinu jos prisiminimus apie ilgus, laimingus santykius su vyru, pasakojimus apie vaikus. Visi mūsų pokalbiai yra nuoširdūs ir tikri, o ne sukurti televizijos, būna dienų, kai juokiamės nesustodami kokias 10-15 min.
  Marius iš Vilniaus
 • Ši savanorystė kasdien primena, koks vertingas, transformuojantis, auginantis, padrąsinantis, jautrus ir jungiantis gali būti pokalbis.
  Beatričė iš Kauno
 • Ši savanorystė – tai nauja, auginanti patirtis santykyje su vyresnio amžiaus žmogumi. Tai – asmeninis tobulėjimas ir savęs pažinimas.
  Kristina iš Vilniaus
 • Daugiausiai kalbamės apie praeitį. Tie prisiminimai nušviečia, sušildo mus abi. Pašnekovė viską atsimena iki menkiausių smulkmenų, todėl jos pasakojimai veikia kaip kelionės – ji pamena, kokios gėlės augo vaikystės sodyboje, kaip jos kvepėjo, kaip ošė šalia augęs miškas, kokie paukščiai girdėjosi nubudus.
  Akvilė iš Vilniaus
 • Su viena močiute bendraudamos telefonu dažnai abi padainuodavome vieną kitą dainos posmelį. Ji labai mėgo dainas ir neturėjo su kuo dainuoti. Buvo juokinga situacija, kai darbe kartą mane užtiko kolegės kabinete dainuojant į telefono ragelį.
  Asta iš Vilniaus
 • Nuostabiausias jausmas yra tada, kai kitame telefono ragelyje pasisveikinant išgirsti – „Aš taip laukiau Tavo skambučio. Turiu daug Tau papasakoti“, o atsisveikinant pasigirsta kuklus, paprastas, tylus, bet labai nuoširdus – „Ačiū, kad esi“.
  Sonata iš Šiaulių
 • Bendravimas telefonu su senole yra malonus, įdomus ir prasmingas, mezgasi ilgalaikė draugystė. Reguliarūs kassavaitiniai pokalbiai su nuolatiniu pašnekovu turi puikų poveikį – aš ne tik „duodu“ (dėmesį, nuoširdų susirūpinimą kaip žmogui sekasi, kaip prabėgo jo savaitė, ar kokia jo sveikata), bet iš viso to aš dar ir gaunu. Gaunu gerų emocijų, galimybę tobulėti, išmokti išklausyti, turėti kantrybės, būti empatiškesne.
  Aistė iš Vilniaus
 • Savanoriaudama atradau močiutę, kurios ilgėjausi daugelį metų.
  Eglė iš Vilniaus
 • Šie pokalbiai man – prasmingas ir džiuginantis reiškinys. Įdomu klausytis pašnekovo praeities ir dabarties istorijų. Jis – aktyvus, atviras, besidomintis pasauliu, degantis aistra knygoms. Jis mano herojus ir pavyzdys.
  Henrika iš Panevėžio
 • Savanorystė tai ne šiaip sau, tai vidinis poreikis.
  Irena iš Vilniaus
 • Mano pašnekovė dažnai kartoja: „Vaikeli, aš turiu tik vieną ligą – vienatvę. Ir tu esi geriausias jos gydytojas“.
  Birutė iš Mažeikių
 • Bijojau, ką aš visą gyvenimą pradirbęs statybose galėsiu savo pašnekovei papasakoti. Dabar džiaugiuosi maloniais pokalbiais tiesiog apie gyvenimą.
  Kazys iš Kaišiadorių
 • Nors mano pašnekovės gyvenimą sunkina liga, kuri nebeleidžia judėti, gerai matyti, tačiau mane stebina ir džiugina jos gebėjimas džiaugtis ir gyventi viltimi.
  Lina iš Vilniaus
 • Labai sunku būtų įvardinti, ką gaunu bendraudama su savo močiute. Aš pati sulaukiu iš jos didelio dėmesio ir palaikymo, jai labai įdomu, kuo aš gyvenu, – mano džiaugsmai ir rūpesčiai. Laikui bėgant užsimezga ryšys: tau rūpi ji, o jai rūpi tu... Tai, matyt, ir yra svarbiausia...
  Ugnė iš Vilniaus
 • Pokalbiai praturtina, padeda augti, keičia požiūrį, praplečia akiratį bei moko su džiugesiu bei atvira širdimi žvelgti į kitą žmogų.
  Kęstutis iš Kauno raj.
 • Savanorystė man parodė, kad senatvėje dar daug įdomių dalykų gali rūpėti.
  Violeta iš Širvintų raj.
 • Man labai svarbus bendravimas, ypač kai pats nematau. Mano pašnekovai daug man papasakoja apie viską kas vyksta, ką per televiziją rodo.
  Ričardas iš Šiaulių
 • Bendraudama su savo pašnekove aš supratau keletą dalykų: kad nėra aiškios ribos tarp pagyvenusių žmonių ir mūsų, kad stereotipinis niurgzlaus senolio vaizdas dažnai tėra mūsų fantazijos vaisius.
  Inga iš Vilniaus
 • Negerai yra viena – kodėl tokie šviesūs seneliai, šalia kurių yra artimieji, patys artimiausi žmonės, jaučiasi tokie vieniši? Atrodytų, ko trūksta žmogui, kad jaučiasi vienišas, bet štai, trūksta... Ir man malonu, kad galiu savo pokalbiais užpildyti tą tuštumą jų gyvenime.
  Vitalija iš Šiaulių
 • Tiesiog pajutau, kad noriu dalyvauti šioje veikloje. Iš asmeninės patirties žinau, ką reiškia būti vienam. Mane palietė artimųjų netektys, ypač mamos, su kuria buvom kaip draugės. Žinoma, jos niekas nepakeis, tačiau asmeniškas bendravimas tai kažkiek kompensuoja.
  Danguolė iš Pakruojo
 • Nors ir žinojau, kad vyresnio amžiaus žmonės yra įdomūs ir pokalbiai nebus tik apie skundimąsi problemomis, bet vis tiek jie gerokai pranoko lūkesčius. Tapo taip įdomu, kad net laukiu pokalbio tikrai ne kaip kokio darbo ar savo laiko aukos. Labai įdomu paklausti nuomonės kai kuriomis temomis.
  Kasparas iš Vilniaus
 • Pirmojo pokalbio laukiau lyg pirmojo egzamino – tiek jaudulio ir nepasitikėjimo savimi seniai buvau patyrusi. Nerimą vis kėlė klausimas, o kas, jeigu man nepavyks rasti kelio į senuko širdį? Jaučiau begalinę atsakomybę ir prieš „Sidabrinę liniją“, ir prieš senuką, kurio nesu net sapne regėjusi... Tačiau tą jauseną lyg ranka nuėmė vos išgirdus skaidrų 9-tą gyvenimo dešimtį bebaigiančio žmogaus balsą.
  Žydrūnė iš Rumšiškių
 • Nėra nieko įdomiau ir prasmingiau už ryšį tarp žmonių. Tikras gėris, džiaugsmas ir atgaiva, jei pavyksta kam nors pagelbėti ir jei pajunti abipusį pozityvumą, – tuomet norisi judėti toliau, skleisti dar daugiau gėrio.
  Ramutė iš Kauno
 • Kartais mūsų skambutis gali pagelbėti žmogui daugiau, nei mes įsivaizduojame, daugiau, nei jis trunka ar daugiau, nei jo turinys. Jis yra apie santykį ir pabuvimą su žmogumi. Tas ryšys abipusis: pasidomėję kitais, geriau jaučiamės ir mes patys.
  Aušra iš Vilniaus
 • Man galimybė dalyvauti „Sidabrinėje linijoje“ reiškia galimybę dalintis gerumu ir jo gauti atgal, bendrauti su žmonėmis, kurių palikuone – bendrąja prasme – esu aš pati ir kuriai jie išeidami paliks kurti ateities Lietuvą. Tai lyg siūlas tarp praeities ir dabarties, tinkamas būdas pagerbti seną žmogų ir jo išmintį, suteikti jam galimybę būti išklausytam ir suprastam bei nenuvertintam dėl senatvės.
  Aistė iš Vilniaus
 • Pašnekesių senjorams trūksta ne mažiau nei reikalingiausių daiktų.
  Agnė iš Vilniaus
 • Su savo pašnekove dažniausiai kalbamės apie tai kokia nuostabi yra Lietuva. Kokie turtingi esame savo kalba. Gal todėl ir mūsų liaudies dainos tokios ypatingos ir pilnos skambesio, svarstėme. „Tų dainų žodžiai stebuklingi“, – dažnai man sako pašnekovė.
  Elena iš Vilniaus
 • Esu laiminga tiek, kiek galiu būti naudinga kitiems žmonėms. Jei bendravimas kažkam suteikia džiaugsmo – džiaugiuosi būdama naudinga (iš savanaudiškosios pusės žvelgiant, taip pat ir – laiminga). Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad pokalbiai telefonu galėtų taip suartinti ir suteikti tiek džiugių akimirkų. Gera, jauku, širdyje neapsakomai šilta.
  Deimantė iš Vilniaus
 • Savanoriavimas „Sidabrinėje linijoje“ man padeda labiau vertinti jau esamą ryšį su savo seneliais.
  Dovilė iš Vilniaus
 • Žinote, kas įdomiausia? Gyvenimo spalvos ir skoniai nepriklauso nuo amžiaus. Greičiau – nuo bendro išprusimo ir požiūrio. Iš savo pašnekovo galiu tik semtis ir semtis optimizmo ir pozityvumo. Tokie dalykai išties veža.
  Birutė iš Vilniaus
 • Dabar aš esu savanorė ir atsiliepiu į senjorų skambučius, bet, galvoju, praeis penketas metų ir galbūt pati norėsiu, kad kas nors atsilieptų į mano skambutį. Atėjus laikui, kai sunkiai judėsiu, neprigirdėsiu ir jausiuosi labai vieniša, norėčiau, kad kas nors bent kartą per savaitę paskambintų ir pašnekintų.
  Daiva iš Vilniaus
 • Aš pagalvoju ir apie save... Tikrai ateis tas amžius, kai su savo prisiminimais, savo pasakojimais gal imsiu varginti artimuosius, todėl tokie projektai kaip „Sidabrinė linija“ – puikiausia išeitis sprendžiant senjorų atskirties problemas.
  Edita iš Viešintų
 • Vis pagalvodavau, kaip man trūksta močiutės su kuria taip ilgai gyvenome, bendravome. Mačiau savo aplinkoje garbaus amžiaus žmonių, kuriems trūkdavo bendravimo. Galbūt ir man – veiklos, bendravimo, naujų patirčių. Savanoriaudama jaučiu, kad esu laiminga, reikalinga, išmokstu naujų dalykų. Suradau ir naujų draugų. Svarbiausia galimybė pažinti save, padėti kitam.
  Viktorija iš Šiaulių
 • Per daug esame įpratę verkšlenti, rodyti senyvą žmogų kaip bejėgį, kurio reikia gailėtis, kurį reikia užjausti, kuris skursta ir kenčia. Ir tikrai per mažai dėmesio skiriame tam, kad su tuo žmogumi pasikalbėti, paklausti, kas jam įdomu, padėti atsiriboti nuo liūdnų minčių.
  Gabrielė iš Vilniaus
 • Man labai pasisekė su pašnekovu. Taip nuostabiai ir įdomiai kalba, kad valanda prabėga nepastebimai! Dažniausiai pokalbiai pakrypsta apie išgyventus istorinius įvykius, nors smagu ir apie gyvenimą kartu pafilosofuoti.
  Modesta iš Vilniaus
 • Baigus pokalbį kartais apima toks gerumo ir dėkingumo jausmas, kad buvau šalia, kai kažkam labai reikėjo klausančio ir girdinčio žmogaus. Ir suprantu, kaip šie pokalbiai suteikia galimybę man suprasti ir susimąstyti apie kai kuriuos dalykus, momentus, nutinkančius mano gyvenime dabar ir ateityje, apie santykius su artimaisiais ir su savimi, permąstyti savo vertybes, keisti požiūrius, o teigiamos ir neigiamos emocijos įgauna naujų atspalvių.
  Jūratė iš Druskininkų
 • Mano pašnekovei Birutei – 94 metai. Ji dažnai kartoja, kad gal geriau eičiau ir susirasčiau geresnį pašnekovą, nes kas man iš jos tokios. Ir kiekvieną kartą pasakau, kad man yra gerai. Aš neieškau kur geriau ir lengviau. Viskas su ja yra gerai.
  Emilija iš Kauno
 • Mano pašnekovė kartais pasakoja apie savo praeitį. Senolė gailisi, kad dabar negali vaikščioti ir tiek visko nuveikti kaip kitados jaunystėje. Aš visada ją raginu džiaugtis mažais dalykais: saulėta diena, prajuokinančia televizijos laida ar labai jai padedančiais sūnumis. Ji man tapo lyg antra močiute.
  Emilija iš Vilniaus
 • Mano pašnekovas dėl pokalbių neatrodo pakylėtas, bet vis tiek labai jų laukia. Esu atsvara, o ne kabliukas, už kurio užsikabina. Jis stipriai sužeistas iš vidaus, tačiau nepasiduoda. Man gera žinoti, kad jeigu jam reikės, visada būsiu šalia.
  Gražina iš Vilniaus
 • Mano pašnekovė – šilta, intelektuali, jautri ir labai išmintinga moteris. Dalijamės bendromis vertybėmis – krikščioniška pasaulio pajauta, smalsumu, polinkiu įžvelgti įvairias pamokas kitų žmonių likimuose, nevengiame aptarti ir kopūstienės gaminimo subtilybių. Labai vertinu, kad ji drįsta man atsiverti iki širdies gelmių.
  Lina iš Kauno
 • Mes bendraujame labai paprastai. Jaučiuosi, tarsi kalbu su trečia savo močiute, tad man visada rūpi paklausti ką ji veikia, ką sugalvoja pasigaminti, kas įvyko per praėjusią savaitę. Mes nuolat turime bendros kalbos, dalijamės prisiminimais ir labai palaikome viena kitą.
  Eivina iš Kauno
 • Dabartinių senolių gyvenimai juk taip stipriai pasikeitė. Pasikeitė visuomenės požiūris, technologijos, gyvenamoji aplinka. Vis pagalvodavau, o kaip jie jaučiasi, ar spėja susigyventi su pokyčiais? Šio jausmo vedina ir atėjau savanoriauti, norėjau prisidėti prie visuomenės gerovės.
  Ieva iš Vilniaus
 • Man daro įspūdį kaip „Sidabrinė linija“ dirba, kaip bendradarbiauja su savanoriais (dėmesys, rūpestis, mokymai). Iš „Sidabrinės linijos“ gali pasimokyti daugelis savanoriškų draugijų; pamoka ir man pačiai, nes dalyvauju ir kitose veiklose, susijusiose su savanoryste.
  Jolanta iš Elektrėnų raj.
 • Kartais pagalvoju, kad mano pašnekovė aukštesnių jėgų man skirta (tiksliau ne tik pagalvoju, o realiai taip manau - tiek man su ja pasisekė). Labai laukiu kiekvieno šeštadienio ir mažiausiai galiu su ja prakalbėti valandą. Myliu savo pašnekovę, su ja labai malonu bendrauti, laukiu kiekvieno pokalbio ir pati po jo jaučiuos kaip ant sparnų. O pašnekovė irgi sako, kad mūsų pokalbis jai kaip vitaminai, tikri antidepresantai - tad ar bereikia geriau? Abi praturtėjame ir atsigauname po pokalbio.
  Birutė iš Plungės
 • Bendraudama su pašnekove išmokau, kad nuoširdus, priimantis ir dėmesingas išklausymas yra tai, ko reikia kiekvienam žmogui. Tai – ne tas pat kaip „pabūti kitoje laido pusėje“. Mano pašnekovė visuomet paklausia, kiek aš galiu skirti laiko pokalbiui. Jei tądien laiko turiu mažiau – ji be įžangų išsako tai, ką labiausiai norisi išsakyti. Kartais, jusdama mano nuovargį, ji ragina išsipasakoti mane.
  Rita iš Kaišiadorių raj.
 • Koks nenusakomas jausmas žinoti, kad senjoras laukia tavo skambučio, kad po mūsų pokalbio jam tampa ant širdies lengviau. Visada galima atrasti laiko kitam žmogui.
  Eglė iš Zarasų
 • Džiaugiuosi galėdama kažkam praskaidrinti nuotaiką. Gera, kai gali žmogui dovanoti, tai ko jam labiausiai reikia – atvirą, nuoširdų bendravimą. Negalvojau, jog galima prie svetimo žmogaus taip stipriai prisirišti, bet kiekvienos savaitės valandos laiko pasimatymas, tikiu, jog man ir mano pašnekovei yra labai brangus. Antanina jo laukia labai stipriai. Mes ir juokiamės, ir džiaugiamės, diskutuojame, apkalbinėjame, net ir pasiginčiname lengva forma, žodžiu mūsų pokalbis – spalvotas, banguotas, dažniausiai nenuspėjamas. Kiekvieną antradienį puošiamės ir einame į savo pasimatymą.
  Gintarė iš Kauno raj.
 • Kiekvieną kartą, kai paskambinu, Teresė labai džiaugiasi. Yra sakiusi, kad tą dieną, kai pasikalbam, ji daug geriau jaučiasi. Ji niekur neišeina iš namų, beveik nevaikšto, mažai bendrauja su vaikais. Sako, kad beveik kasdien verkia, nes labai liūdna, trūksta bendravimo... Džiaugiuosi, kad galiu bent kažkiek praskaidrinti dieną šiam žmogučiui.
  Emilija iš Šiaulių
 • Aš neptaisoma optimistė, visada ir visur. Tačiau būna, kad ir mano pasaulis dreba. Tokia diena buvo ir praeitas ketvirtadienis... Pusę dienos gyvenau laukimu skambučio su nuostabiausia močiute. Pertrauka. 13:00 skamba telefonas. Suplanuotas skambutis. Atsiliepiu. Pirmi žodžiai ne „labas“, o „kaip aš tavęs pasiilgau“... Ir mano pasaulis stojo į savas vietas. Ir nušvito visomis vaivorykštės spalvomis, kurias mačiau per džiaugsmo ašaras. Ačiū „Sidabrinei linijai“, už pačią didžiausią dovaną – gydančius, šildančius pokalbius.
  Rasa iš Vilniaus
 • Esu kaip niekad patenkinta savo buvimu Jūsų organizacijoje. Jaučiuosi naudinga. Kai atrandi sielos žmogų, tai pajauti, kad pokalbiai yra gyvi ir iš širdies. Kas man yra prioritetas. Vertinu paskirtą pašnekovę Valentiną. Paverkiame, pasijuokiame ir džiaugiamės trečiadienio trumpomis akimirkomis. Sprendžiame kryžiažodžius, pasikalbame apie savaitės įvykius. Mano pašnekovei birželio mėn. sueis 88 metai. Tokio šviesaus ir išmintingo žmogaus nesu sutikusi. Ačiū Jums už suteiktas tokias neįkainojamas patirtis.
  Inga iš Šiaulių
 • Mano pašnekovė Aldona daug metų priklausė įvairiems dainų bei šokių kolektyvams, o dabar sunkiai juda, tai labiausiai jai reikia tiesiog scenos, vietos, kurioje ji galėtų išsikalbėti. O man klausytis ir klausinėti yra ir džiaugsmas, ir malonumas:)
  Raminta iš Vilniaus

 

© 2019 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis