Paremti

Savanorystės kryptys Prisidėk ir Tu! aa+

„Sidabrinė linija“ yra ne apie skaičius, augimus, pinigus ar bet kokius kitus kiekybinius rodiklius. Tai – svajonė. Svajonė išgirsti žmogaus balsą. Svajonė turėti pašnekovą ir galimybę kalbėtis. Svajonė dalintis, duoti ir imti. Svajonė pamiršti vienatvę ir vėl jaustis reikalingu. Svajonė tokią svajonę išpildyti kitam.

Juk nėra didesnio džiaugsmo, kaip matyti spindinčias akis ar girdėti laimingą balsą žmogaus, kurio svajonės pildosi! 

Bendrauk

Bendrauk telefonu su vienišais senoliais. Ši savanorystė yra ilgalaikė, ir mes prašome „įsipareigoti“ bent 12 mėnesių skirti iki 1 val. per savaitę savo laiko pokalbiams telefonu: 

1-asis mėnuo skirtas susipažinimui, įsivertinimui ar pašnekovas „tinka“ ilgalaikio ryšio kūrimui;
2-6 mėn. vyksta reguliarus bendravimas, siekiant giliau pažinti žmogų bei parodyti jam nuolatinį dėmesį ir rūpestį juo; 
6-12 mėn. vyksta sukurto ryšio stiprinimas, neretai pereinantis į asmeninę pašnekovų draugystę.

Gavę jūsų anketą pakviesime į įvadinius iki 3 val. trukmės mokymus. Pokalbiai su senyvo amžiaus žmonėmis yra reguliarūs: vieną kartą per savaitę, sutartą dieną ir valandą, visąlaik tuo pačiu metu. Laikas derinamas atsižvelgiant į abiejų pašnekovų norus ir galimybes, galima bendrauti tiek darbo dienomis, tiek ir savaitgaliais. Svarbiausia – būti pasiekiamiems telefonu, kad ir kur jūs būtumėte. Pavyzdžiui, kai kurie savanoriai bendrauja važiuodami traukiniu, laukdami vaikų, kol jie leidžia laiką užsiėmimuose, pertraukų darbe metu ir pan.

Mes saugome savo pašnekovų asmeninius duomenis, todėl visi pokalbiai vyksta per virtualų skambučių centrą, kuris sujungia abu pašnekovus. Tereikia atsiliepti į sutartu metu gautą skambutį ir pradėti pokalbį. 

Skleisk

Skleisk žinią apie mūsų veiklą ir savo ar savo draugų patirtį „Sidabrinėje linijoje“. Mūsų tikslas – mažinti senyvo amžiaus žmonių izoliaciją, socialinę atskirtį ir vienišumą, padėti jiems susirasti naujų draugų ir bendraminčių, užmegzti tikrą, tvirtą ir nuoširdžią draugystę su pokalbių pašnekovu. Kviečiame jungtis ir drauge skleisti žinią apie „Sidabrinės linijos“ veiklą, jos naudą ir kuriamą poveikį ne tik atskiro žmogaus fizinei ir emocinei sveikatai, bet ir visai visuomenei:

 • Pamėkite pats ir kvieskite draugus, pažįstamus, artimuosius pamėgti ir sekti mūsų paskyras socialinėje medijoje: 
 • Dalinkitės „Sidabrinės linijos“ naujienomis, straipsniais, pašnekovų atsiliepimais, savo ir kitų savanorystės patirtimis.
 • Savo benduomenėse, kaimynams pristatykite ir papasakokite apie „Sidabrinę liniją“, padalinkite skrajučių, iškabinkite plakatus bibliotekose, sveikatos įstaigose, parapijų namuose ar kitose vietose, kur renkasi senyvo amžiaus žmonės.

Pritrauk

Ieškome savanorių, norinčių ir galinčių pritraukti įmones ir organizacijas, visus geros valios žmones remti mūsų veiklą ir užtikrinti „Sidabrinės linijos“ tęstinumą.

 • Kurkite ir inicijuokite įvairias lėšų pritraukimo kampanijas, akcijas, konkursus.
 • Surenkite labdaros renginį, vakarienę ir surinktas lėšas skirkite „Sidabrinei linijai“.
 • Kvieskite žmones skirti 1,2% savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.
 • Tapkite „Sidabrinės linijos“ ambasadoriais aukok.lt platformoje. Tam reikia:
  • Užsiregistruoti čia: https://www.aukok.lt/registruokis/;
  • Pasirinkti „Sidabrinės linijos“ projektą ir sukurti jam lėšų rinkimo iniciatyvą;
  • Naudojantis sukurta paskyra pakviesti žmones aukoti „Sidabrinės linijos“ projektui.
 • Paskatinkite ir paraginkite savo draugus, artimuosius, kolegas ar įmonę, kurioje dirbate, aukoti „Sidabrinei linijai“. Siūlome kelias idėjas:
  • Knygų aukcioną: parduok seną, ar jau perskaitytą knygą savo kolegoms;
  • Pyragų diena: iškepk pyragą (arba surask, kas gali tau jį iškepti :) ir parduok po gabalėlį kolegoms;
  • Šokių/karaokė vakaras: sukvieskite bendraminčius į šokių/karaokė vakarą ir surinkite lėšas už parduotus bilietus;
  • Atostogų aukcionas: paprašykite vadovo skirti laisvadienį ir pasiūlykite kolegoms jį nusipirkti aukcione;
  • Aukojimo akcija: pakvieskite kolegas aukoti „Sidabrinei linijai“ ir sutarkite su įmone taip pat skirti analogišką sumą arba net ją padvigubinti;
  • Kitos idėjos: suorganizuokite madų šou, sporto varžybas, stalo žaidimų/protmūšių vakarą, talentų, anekdotų, teminį vakarą, maisto ir vyno degustacinį vakarą ir rinkite pinigus už dalyvavimą.

Dalinkis

Dalinkis savo įgūdžiais ar profesinėmis žiniomis ir kompetencijomis. Šiais laikais visi gyvename nuolatinėje kaitoje ir skubėjime. Todėl dažnai savo mėgstamas veiklas ar hobį paskandiname darbo rutinoje ir nelaviname įvairių, profesinėje srityje neišnaudojamų savybių ar įgūdžių, kurios gali būti prasmingos ir reikalingos kitoje veikloje. Jeigu turi polinkį rašyti ar mėgsti organizuoti renginius, o, galbūt, domiesi kokia nors sritimi (psichologija, teise, rinkodara, komunikacija, informacinėmis technologijomis ir t.t.) – prisijunk savo kompetencijomis, žiniomis ir gebėjimais prie mūsų veiklos! Padėk mums augti, plėstis, atrasti naujas veiklos galimybes ir kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą. Tapk intelektiniu savanoriu – tai gali būti puiki galimybė įgyvendinti kažką prasmingo ir padėti ne tik kitiems, bet ir sau pačiam/iai.

 


Jei turite kitą unikalią idėją, bet nežinote, kur ir kaip ją realizuoti – parašykite mums ir kartu sugalvosime kaip ją įgyvendinti.

Rašyti
© 2024 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis