Paremti

Garbaus amžiaus Skuodo rajono gyventojams siūloma nemokama draugystės, bendradarbiavimo ir pagalbos telefonu paslauga „Sidabrinė linija“ aa+

Paskelbta: 2018-10-17 |
Marius Čiuželis Skuodo rajono savivaldybėje | ,,Sidabrinės linijos“ archyvas

2018 m. spalio 11 d. Skuodo rajono savivaldybėje lankėsi M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo steigėjas Marius Čiuzelis. Atvykęs svečias pristatė fondo veiklą, tikslus ir siekius. Išsakytas noras, kad fondo paslaugomis aktyviau naudotųsi Skuodo rajono garbaus amžiaus gyventojai. Jiems siūloma nemokama draugystės, bendravimo ir pagalbos telefonu paslauga „Sidabrinė linija“. Pasak Mariaus Čiuželio, ši paslauga padeda spręsti visuomenės ir vyresnio amžiaus žmonių vienišumo, socialinės atskirties ir bendravimo trūkumo problemas. Kartu su Skuodo rajono savivaldybės meru Petru Pušinsku ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Rasa Noreikiene ieškota galimybių minėtą paslaugą pristatyti tam tikrų renginių metu Skuodo rajone.

Nemokami pokalbiai Sidabrinėje linijoje dovanoja draugystę

Bendravimas, ryšio su kitu žmogumi kūrimas ir palaikymas yra vieni svarbiausių žmogaus poreikių. Deja, dažnai tam pritrūkstame laiko. Juk neretai santykiai su vaikais ar giminaičiais bėgant metams atšąla. Garbaus amžiaus žmonės dėl to ypač išgyvena, tačiau nenori apsunkinti savo šeimos ar artimųjų ir nepripažįsta, kad yra vieniši.

2016 metais pradėjusi veiklą „Sidabrinė linija“ siūlo galimybę senoliams turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima tiesiog nuoširdžiai pasikalbėti. Žinojimas, kad visuomet yra žmogus, sutartu laiku pasiruošęs šiltam ir draugiškam pokalbiui telefonu, dažnai tampa itin svarbiu ir reikšmingu postūmiu vyresnio amžiaus žmonių gyvenime – paskata prisijungti prie vietinių bendruomenės grupių ir veiklų, užsiimti pamirštais hobiais, rasti naują įkvėpimą ir tikėjimą gyvenimu.

Pokalbiai sumažina skausmą ir dvigubina džiaugsmą

„Sidabrinėje linijoje“ yra užsiregistravę beveik 1500 garbaus amžiaus pašnekovų, reguliariai bendrauja apie 420 bendraminčių porų iš visos Lietuvos.

Štai ponia Teodora prieš 12 metų neteko savo mylimo vyro. Šiuo metu jai 91 metai, ji gyvena viena nedideliame bute ir sunkiai vaikšto. Teodora žvelgia į senas judviejų su vyru nuotraukas ir pripažįsta: „Jaunystėj buvo smagu – vaikščiodavom Vilniaus gatve, dainuodavom. Buvom visada kartu.“ Ir dabar jai norisi su kažkuo bendrauti, nes, kaip pati sako, ryte išsivirei košės ir lauki, kol ateis vakaras.

Atradusi „Sidabrinę liniją“ Teodora pradėjo bendrauti su dviem savanoriais. Su vienu pajuokauja, kad nusipirks suknelę ir batukus, tuomet abu galės eiti į šokius, kitai pasiguodžia ištikus bėdai, ir abi pasidžiaugia judviejų draugyste. Teodora pripažįsta: kai pasidalini džiaugsmu, jis padvigubėja, o kai pasidalini skausmu, tai skausmas perpus sumažėja.

„Sidabrinės linijos“ savanorė Jūratė pasakoja: „Man labai svarbus žmogiškumas ir tarpžmogiškieji santykiai. Kilo noras pasidalinti – ne tik dalykinėje srityje, bet ir asmeninėje, žmogiškoje. Pirmasis pokalbis su senole turėjo įvykti prieš ilgą kelionę, buvau išvargusi. Ar jaudinausi? Net neprisimenu. Bet gerai atsimenu, kad buvo labai malonu, paprasta, gera nuo pat pirmos minutės. O įdomiausia tai, kad jaučiausi pailsėjusi! Mano pašnekovė Liucija tokia išmintinga, stabili, patyrusi, tvirta. Manau, kad mes abi bendraudamos plečiame savo akiratį.“ Taip pat Jūratei patinka pokalbių pastovumas – kas savaitę tuo pačiu laiku. Ji sako, kad tai ir įsipareigojimas, bet taip pat – ir smagumas, maloni tradicija, kuri daro gyvenimą gražesnį.

Nuoširdus dėmesys kiekvienam pašnekovui

„Su kiekvienu senoliu, kuris užsiregistruoja tapti „Sidabrinės linijos“ pašnekovu, mes pirma pasikalbame patys. Kartais net keletą kartų. Taip susipažįstame, išsiaiškiname, kas jam ar jai rūpi, kuo domisi, prireikus užregistruojame nemokamai psichologo konsultacijai, o mėgstantiems ir norintiems bendrauti parenkame „telefoninį draugą“ – pašnekovą nuolatiniam bendravimui „Sidabrinėje linijoje“, – bendravimo telefonu ypatumus atskleidžia Marius Čiuželis, vienas „Sidabrinės linijos“ kūrėjų.

Parinkus pašnekovą, abiem dar kartą paskambina linijos konsultantės, papasakoja vienam apie kitą, suderina abiem tinkantį pokalbių laiką. Sutartą dieną ir valandą kiekvienas pašnekovas sulaukia skambučio iš „Sidabrinės linijos“. Atsiliepę ir išklausę automatinį pranešimą, jie sujungiami pokalbiui ir jau gali kalbėtis tarpusavyje.

Viena iš esminių „Sidabrinės linijos“ veiklos išskirtinių ypatybių yra pokalbio poros suderinamumas, t. y. siekiama, kad pokalbio pašnekovus sietų panašūs interesai, patirtys, išgyvenimai. Juk tai bene paprasčiausias būdas užmegzti artimą ir šiltą ryšį, naują ir ilgalaikę draugystę, kurią sutvirtina pokalbių reguliarumas.

Jei ilgainiui paaiškėja, kad bendravimas su vienu ar kitu pašnekovu neteikia malonumo, pokalbių draugą galima pakeisti. Tereikia dar kartą paskambinti į „Sidabrinę liniją“ telefonu 8 800 800 20 ir paprašyti parinkti kitą pašnekovą. Svarbu atminti, kad „Sidabrinė linija“ – tai draugystė ir bendravimas telefonu, bet ne pažinčių tarnyba.

Garantuoja kalbantiems anonimiškumą

„Sidabrinėje linijoje“ saugome savo pašnekovų privatumą ir pristatydami pašnekovus vieną kitam atskleidžiame tik vardą, gyvenamos vietovės pavadinimą ir pagrindinius pomėgius,“ – pasakoja Marius Čiuželis. O konsultantės nuolat primena senoliams, kad patys nesidalintų savo asmens duomenimis (telefono numeriais, adresais ir pan.) su pašnekovais. Taip pat „Sidabrinėje linijoje“ pašnekovams niekada nesiūloma įsigyti kokių nors prekių ar paslaugų, neprašome asmeninės informacijos ar užmokesčio už paslaugas. Jeigu kuris pašnekovas pats pradės siūlyti ką nors panašaus, prašome nedelsiant informuoti mus telefonu 8 800 800 20.

Pokalbiai apmokami projekto rėmėjų aukomis

Visi pokalbiai „Sidabrinėje linijoje“ yra nemokami. Nei registracija telefonu 8 800 800 20, nei bendravimas su nuolatiniu pašnekovu senoliams nieko nekainuoja. Visas telekomunikacijų, rinkodaros, savanorių rengimo ir kitas išlaidas finansuoja „Sidabrinės linijos“ projektą vykdantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas kartu su kitais rėmėjais – savivaldybėmis, įmonėmis ir organizacijomis, geros valios žmonėmis.

Kviečiame visus garbaus amžiaus žmones naudotis „Sidabrine linija“. Skambinkite telefono numeriu 8 800 800 20 ir registruokitės. Juk šiltas, nuoširdus pokalbis – tai, ką branginame kiekvienas.

„Sidabrine linija“ naudotis paprasta, saugu ir nieko nekainuoja!


Šaltinis: Skuodo rajono savivaldybės administracija. 

© 2019 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis