Metiniuose pilietinių iniciatyvų „Lietuvos galia“ apdovanojimuose „Sidabrinė linija“ įvertinta „Teisingos Lietuvos“ kategorijoje.
„Gera, kai yra ko laukti“ – tokiu šūkiu pasitinkame Kalėdas ir pradedame žiemos viešinimo kampaniją. Kalėdinę nuotaiką ir jautrias laukimo akimirkas pristatantis vaizdo klipas tęsia jau septintus metus mūsų vykdomos veiklos misiją – padėti vyresnio amžiaus žmonėms atrasti artimą pašnekovą ir užpildyti vienatvę praturtinančias pokalbiais.
„Didelė neviltis“ – taip apibūdina senjorų, su kuriais tenka bendrauti savijautą, „Sidabrinės linijos“ steigėja Kristina Čiuželienė. Vyresniame amžiuje kylantys iššūkiai ir psichologinis visuomenėje patiriamas smurtas kviečia susimąstyti, apie nurašytą senjorų psichinę sveikatą. K. Čiuželienė prašo į tai atkreipti ir valstybės dėmesį.
„Jei ši iniciatyva taptų užkrečiama kaip virusas, dėl to būtų tik geriau – turėtume daugiau sveikesnių, laimingesnių bei mažiau vienišų žmonių“, – sako akcijos #Judėkirpadėk idėjos autorius Paulius Galminas, pažangiųjų medicinos technologijų bendrovės „Moog“ („Viltechmeda“) programinės įrangos testuotojas. Savo kolegas judėti ir simboliškai tarpusavyje pasivaržyti Paulius pirmąkart pakvietė prieš ketverius metus, tad šiemet bendrovėje „Moog“ akcija #Judėkirpadėk vėl startavo, jau ketvirtąjį kartą.
Kviečiame aktyvias ir socialiai atsakingas įmones prisijungti prie mūsų vasaros iššūkio #judėkirpadėk ir visą likusią vasarą sportuoti atsakingai.
Tęsiasi 2022-ieji – Savanorystės metai. Jie buvo paskelbti siekiant pažymėti savanorystės įteisinimo Lietuvoje dešimtmetį, norint atkreipti dėmesį į visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą ir savanorių indėlį prisidedant prie COVID-19 pasekmių suvaldymo.
Kalbinant savanoriavusius žmones arba įstaigų, priimančių savanorius, atstovus, koordinatorius, vis plačiau veriasi vaizdas apie tai, kokių įvairių yra savanoriavimo formų, būdų. Savanoriauti galima net ir telefonu. Pokalbis apie tai – su viena iš „Sidabrinės linijos“ steigėjų Kristina Čiuželiene.
Birželio mėnesį minime savo veiklos sukaktį. Šiemet – jau 6-ąją. Per visus šiuos metus „Sidabrinė linija“ neatskiriama gyvenimo dalimi tapo jau daugiau nei 5 tūkst. senjorų, o bendras pokalbių minučių skaičius jau pasiekė Lietuvos gyventojų skaičių.
„Trejus metus gyvenu vienas ir esu uždaras, tačiau pasiilgtu draugiško pokalbio su kitu žmogumi. Taip gera bent valandą kitoje telefono pusėje girdėti balsą, todėl skambučio dieną jaučiuosi daug ramiau, nei kitomis dienomis. Ir daugiau šypsausi“, – pasakoja senjoras Juozas. Jis – vienas iš daugelio, kurie nusprendė kreiptis į „Sidabrinę liniją“, siūlančią nemokamus draugystės pokalbius, emocinę ir informacinę pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms.
Kalbėtis apie netektį ir mirtį sudėtinga – dažnu atveju mūsų kultūroje ši tema vis dar pridengta tabu nuostata, kai skausmą dėl artimojo netekties stengiamasi išgyventi savyje. Tačiau specialistai pastebi, kad įpročiai keičiasi – vis daugiau žmonių suvokia, kad išsikalbėjus ir išsakius netektį lydinčius jausmus prasideda gijimo procesas.