Sausio 6 d. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Sveikos gyvensenos ir Psichologijos fakultetų studentai rinkosi į susitikimą, skirtą susipažinti su „Sidabrinės linijos“ veikla bei sužinoti, kaip tapti linijos savanoriais.
2024 metų pabaigoje pasirodė naujienos apie Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą pripažinti Fondą pažeidus Užimtumo įstatymo nuostatas dėl nelegalaus darbo. Žiniasklaidos publikacijų antraštės galėjo suneraminti nemažą dalį Lietuvos gyventojų, o informacija sumenkinti pasitikėjimą Fondo vykdoma misija ar sukelti abejonių Fondo veiklos skaidrumu. Kategoriškai neigiame šiuos kaltinimus ir pateikiame savo vertinimą.
Lietuvoje, kaip ir daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, pastebima sparti visuomenės amžėjimo tendencija. Ir nors vyresnio amžiaus žmonės įprastai turi daugiau laiko poilsiui ir mėgstamiems užsiėmimams, neretai šis gyvenimo etapas būna lydimas kitokių iššūkių. Patirtos netektys, savijautą apsunkinančios ligos ar gyvenimas vienatvėje, ypač artėjant bene gražiausioms metų šventėms, gali sukelti liūdesį ir skausmingas emocijas. Tačiau, anot specialistų, kiekvienas visuomenės narys gali ištiesti užuojautos ir pagalbos ranką.
Gruodžio 16 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo ne tik vaistai“ apdovanojimai. Finansinė parama skirta trims projektams, kuriais siekiama prisidėti prie pacientų ir jų šeimos narių emocinės ir psichologinės gerovės bei kurti sveikimui palankias sąlygas.
Gruodžio 5-ąją, Tarptautinę savanorių dieną, Vilniuje vyko Savanorystės apdovanojimai 2024, kurie tapo ypatingi M. Čiuželio labdaros ir paramos fondui ir „Sidabrinei linijai“. Fondas, jo atstovai ir savanoriai buvo nominuoti net keturiose kategorijose, o viena jų – „Savanorių vedlys“ – pelnė laimėjimą. Šį garbingą įvertinimą gavo „Sidabrinės linijos“ savanoriškos veiklos koordinatorė Ieva Čerbulėnienė, kurios įkvepiantis darbas daugeliui savanorių „Sidabrinę liniją“ paverčia antraisiais namais.
Žurnalo „Prie kavos“ pažinties skiltyje „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas, investuotojas Marius Čiuželis: „Matyti, kaip dėl paprasčiausio pokalbio keičiasi žmonių gyvenimai, yra neįkainojamas dalykas“.
Lapkričio mėnesį M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas minės jau 10-ąją veiklos metų sukaktį. Per visus šiuos metus fondas įgyvendino ne vieną ryškų pėdsaką šalies socialiniame ir kultūriniame gyvenime palikusį projektą, o jo įkurta „Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbių ir emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms – neatskiriama gyvenimo dalimi tapo jau daugiau nei 8 tūkst. Lietuvos gyventojų.
Nors savižudybių skaičius Lietuvoje kasmet mažėja, tarp vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių jis išlieka aukštas. Psichologai pabrėžia – per daug švietimo šioje srityje nebus. Dažnas vyresnio amžiaus žmogus vis dar vengia kalbėti apie kylančias problemas ir nedrįsta kreiptis pagalbos į specialistus. Ypač prasta situacija matoma rajonuose, kur specialistų trūksta, o ir gyventojai labiau gėdijasi kalbėti apie psichologinę pagalbą.
„Rytas“ tęsia prieš keletą metų startavusią „Together Against All“ kampaniją, kuria siekiama suvienyti klubo bendruomenę ir visą Vilniaus miestą bendram tikslui – kelti į viešumą įvairias socialines problemas ir prisidėti prie jų sėkmingo mažinimo. Spalio mėnesį „Rytas“, bendradarbiaudamas su „Sidabrine linija“, skatina atkreipti dėmesį į vienišus senelius ir prisiminti, kad dovanoti meilę ir šilumą – nieko nekainuoja.