Paremti

Atmintinė vyresnio amžiaus gyventojams, kaip saugiausia elgtis karantino laikotarpiu aa+

Paskelbta: 2020-03-17 |

Asmens higiena – reguliariai plaukite rankas muilu ir vandeniu bent 20–40 sekundžių. Stenkitės neliesti neplautomis rankomis akių, burnos, nosies dėl galimo viruso patekimo į organizmą per gleivines. Čiaudėdami ar kosėdami prisidenkite vienkartine servetėle, neturint jos – čiaudėkite ar kosėkite į vidinį alkūnės linkį.

Namų aplinka – vėdinkite patalpas bent 2-3 kartus per dieną plačiai atvėrę langus bent 10 min., patys nebūkite vėdinamoje patalpoje. Jeigu pajėgiate – valykite patalpas drėgnai vandeniu, muilu, turimais valikliais, galite naudoti dezinfekavimo skystį. Drabužius skalbkite 60–90 °C temperatūroje, indus plaukite karštu vandeniu ir įprastiniais plovikliais.

Vaistai ir gydytojo konsultacija – kreipkitės į gydytoją tik telefonu, jeigu baigiasi vaistai ar reikia, jog gydytojas išrašytų naujų vaistų. Gydytojas telefonu taip pat gali pakonsultuoti dėl Jūsų sveikatos būklės. Jei jaučiate koronaviruso simptomus (karščiavimą, kosulį, dusulį), skambinkite į visą parą veikiančią nemokamą karštąją koronaviruso liniją 1808, skubios medicininės pagalbos atveju – 112.

Apsipirkimas – paprašykite, kad Jums reikalingas prekes nupirktų artimieji ar kaimynai (skelbimų dėl pagalbos galite rasti ir namo laiptinėje). Esant galimybei kreipkitės į artimuosius ar patikimus kaimynus, kurie padėtų pasinaudoti technologijomis ir užsakyti nuotoliniu būdu maistą, medikamentus ar kitas būtinas prekes. Tik esant būtinybei, eikite pirkti maisto, buitinių prekių, medikamentų tuo metu, kai parduotuvėse būna mažiausiai žmonių.

Mokesčių mokėjimas – jei turite galimybę, paprašykite artimųjų ar patikimų kaimynų padėti pasinaudoti technologijomis ir apmokėti sąskaitas nuotoliniu būdu. 

Šiukšlių išnešimas – paprašykite, kad šiukšles už jus išneštų artimieji ar kaimynai (skelbimų dėl pagalbos galite rasti ir namo laiptinėje). Jei nešite šiukšles patys, būtinai grįžę nusiplaukite rankas šiltu vandeniu ir muilu.

Malda – melskitės namuose, griežtai venkite viešų, žmonių būrimosi vietų. Pamaldos yra pasiekiamos komunikacijos priemonėmis – sekmadieniais LRT tiesiogiai transliuos iš Arkikatedros bazilikos per televiziją („LRT Plius“) ir radiją („LRT klasika“), kasdien mišių galima klausytis per „Marijos radijo“ programas.

Bendravimas – jeigu norite pasikalbėti ar jaučiatės vieniši, paskambinkite telefonu į „Sidabrinę liniją“, kur savanoriai su Jumis pasikalbės bei padės surasti bendramintį pokalbiams telefonu. Skambinkite nemokamu telefono numeriu 8 800 800 20. Linija veikia darbo dienomis 8:00 – 20:00 val.


Parengė: Vilniaus miesto savivaldybė ir „Rimi Lietuva“

© 2024 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis