Paremti

O kas pagalvojo apie mūsų Kalėdų senelius? aa+

Paskelbta: 2020-12-04 |

Kalėdos – dovanų metas, jas vaikams atneša Kalėdų senelis.

O jei į šią tradiciją pažvelgtume kitaip. Įsivaizduokite, kad dovanų gavėjai, tikintys Kalėdų seneliu ir kasdien jo laukiantys, bus ne vaikai, o mūsų senoliai. Taip, tai ta pati ponia Aldona, gyvenanti Jūsų laiptinėje, arba ponas Stasys, jau retai beišeinantis iš savo namų Šakių rajono kaimelyje. Gyvenimiška patirtis jiems jau seniai išsklaidė pasakas apie dangumi rogėse skriejantį geradarį. Tačiau, patikėkite, stebuklo jie vis vien laukia kiekvieną kartą. Ne tik per Kalėdas.

Kaip Kalėdų seneliui į pagalbą nuolat atskuba gerieji elfai ar nykštukai, taip ir mūsų senolių dovanomis, emocine bei fizine gerove rūpinasi ne tik „Sidabrinė linija“ ar „Raudonasis kryžius“, „Maltos ordinas“, iniciatyvos „Senučiukai“, „100 šypsenų daugiau“ bei kitos vyresniais žmonėmis besirūpinančios organizacijos. Visi kartu šiai auditorijai mes kuriame jaukesnę ir šiltesnę kasdienybę, esame arčiau jų,  girdime šių žmonių pasakojimus, matome, kaip ir kuo jie gyvena, žinome, kaip galime jiems padėti. Ir kiekvienas tai darome mums geriausiai žinomais būdais. Tačiau už mūsų visų stovi tie gerieji elfai, nykštukai, kurie nuolat šalia ir visada padeda. Be jų tikrai nepadarytumėme tiek daug. 

Štai su draudimo bendrove „Gjensidige“ mūsų draugystė tęsiasi jau trejus metus – sutampa požiūriai, interesai, mums abiem itin rūpi žmonių tarpusavio ryšys ir jo palaikymas. Savo darbuotojais ir partneriais jie rūpinasi visus metus, o Kalėdines dovanas dovanoja jų labiau stokojantiems. Šiemet didžiulį maišą atnešė ir mūsų pašnekovams. Išpakavę gautą paramą suskaičiavome net 2 700 nemokamų kassavaitinių pokalbių „Sidabrinės linijos“ senoliams ir po puodelį kavos su pyragėliu mūsų gausiam savanorių būriui.

Daugelis mūsų savanorių šalia įprastinių savaitinių skambučių, jau planuoja papildomus šventinius sveikinimus. Toks užsimezgęs ryšys džiugina ir senolius, ir savanorius. 

Tad kviečiame ir jus visus pradėti nuo Kalėdų! Pasirinkite bent vieną savo Kalėdų senelį ir paskambinkite jam ar jai, užkalbinkite dar prieš šventes – tai puikus metas. O vėliau sugrįžkite ir pasiteiraukite, kaip jiems sekasi, gal kas naujo įvyko jų gyvenime. Tegul jie pasidalina. Tegul bendrauja. Tegul tęsia pokalbį.

O jei priešventinis šurmulys dar labiau įsuko į darbus, padėti galime mes. „Sidabrinė linija“ organizuoja kassavaitinius nemokamus skambučius senoliams. Kaskart juos pradžiugina jau gerai pažįstamas savanorio balsas, daugelis jų nori tiesiog išgirsti šypseną, papasakoti vaizdą per langą, sudainuoti vaikystės atsiminimus. Kaip sako mūsų pašnekovė ponia Saigūnė: „Apie gyvenimą ir apie meilę pakalbam, kodėl gi ne! Ir tas parodytas dėmesys visiškai nuotoliniu būdu nepažįstamai močiutei mane labai sujaudina“. 

Mes visada pasirūpiname, kad tie skambučiai įvyktų, kad pokalbis tęstųsi, kad jis būtų įdomus abiem pašnekovams, kad teiktų džiaugsmą ir keltų šypseną.  Nors pandemija keičia gyvenimo sąlygas mūsų šalyje, žmonių dėmesys vienas kitam, atjauta, noras padėti tik išaugo. Tegu ir nekrentatoliau auga!

Gražių ir prasmingų švenčių visiems!

© 2024 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis