Paremti

Mariui Čiuželiui suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės mecenato vardas aa+

Paskelbta: 2021-01-06 |
Marius Čiuželis / E. Blaževič (LRT) nuotr.

Vilniaus miesto taryba po Mecenavimo tarybos prie LR Kultūros ministerijos siūlymo, suteikė Vilniaus miesto savivaldybės mecenatų vardus dviem nusipelniusiems vilniečiams – Danui Tvarijonavičiui už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą ir Mariui Čiuželiui, įkūrusiam ir valdančiam M. Čiuželio labdaros ir paramos fondą. Tuo pačiu sprendimu M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas pripažintas mecenuojamuoju projektu.

„Kurdami ir puoselėdami Vilniuje mecenavimo tradicijas džiaugiamės, kad yra vilniečių, kurie prisideda prie geresnio Vilniaus jame gyvenantiems kūrimo. Šios tradicijos puoselėjimas ir bendruomeniškumo jausmas, tikiu, ir įkvėpė prasmingiems darbams vilniečių labui – investuoti į šalies aukštojo mokslo pažangą, prisidėti prie ateities lyderių ugdymo, mažinti atskirtį tarp labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių, pagalbos linijos dėka senjorams praskaidrinti dieną nuoširdžiu pokalbiu, kad nesijaustų vieniši. Dėkoju visų vilniečių vardu ir tuo pačiu kviečiu kitus asmenis, turinčius galimybių ir norų tapti mecenatais, prisidėti kuriant ne tik naujas tradicijas, bet ir keičiant gyvenimus“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Šiandien mecenato vardas suteiktas Danui Tvarijonavičiui už mecenuojamą Vilniaus universiteto paramos fondo projektą, kuris buvo pripažintas mecenuojamuoju projektu praėjusių metų kovo mėnesį. 2020 m. D. Tvarijonavičius parėmė fondą 300 tūkst. eurų suma.

Mecenuojamuoju projektu pripažintas ir M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, o jo pagrindiniam jo rėmėjui M. Čiuželiui suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės mecenato vardas. M. Čiuželis 2014–2020 m. skyrė savo įkurtam fondui ir jo veiklai virš 300 tūkst. eurų.

2014 m. įkurtas M. Čiuželio fondas iš pradžių orientavosi į paramą gydymo įstaigoms, o dabar viena iš pagrindinių fondo veiklos krypčių – vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybės gerinimas. Šio tikslo fondas siekia įgyvendindamas socialinius projektus. „Sidabrinė linija“ yra svarbiausias fondo šiuo metu vykdomas projektas, skatinantis pozityvios senatvės idėją. Tai yra nemokama draugystės pokalbių, emocinės ir informacinės pagalbos telefonu linija vienišiems garbaus amžiaus žmonėms, padedanti spręsti vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo ir bendravimo trūkumo problemas.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Vilniaus miesto savivaldybės mecenatų vardai už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą yra suteikti Alvydui Žaboliui, UAB „Light Conversion“, UAB „Ekspla“, Nerijui Numai, Dariui Zubui.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mecenavimo įstatymu, savivaldybės, kuriose nuolatinių gyventojų yra daugiau kaip 25 000, arba savivaldybės, kurioms suteiktas Lietuvos Respublikos kurorto statusas, mecenato vardą suteikia asmeniui, skyrusiam ne mažiau kaip 250 tūkst. eurų dydžio paramą mecenuojamam projektui (projektams) įgyvendinti savivaldybės lygmeniu.


Šaltinis: vilnius.lt

© 2024 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis