Paremti

Ministrė Monika Navickienė – „Sidabrinės linijos“ globėja aa+

Paskelbta: 2021-02-05 |
Monika Navickienė | M. Mikulėno nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tapo „Sidabrinės linijos“ – nemokamų draugystės pokalbių, emocinės ir informacinės pagalbos telefonu vyresnio amžiaus žmonėms iniciatyvos – globėja. Šiuo bendradarbiavimu siekiama dar labiau pabrėžti šios ir kitų pagalbos linijų svarbią misiją gerinant pagyvenusių žmonių emocinę savijautą ne tik pandemijos metu. Taip pat – paskatinti visus drąsiai skambinti, bendrauti ir kreiptis pagalbos.

„Noriu padėkoti už Jūsų indėlį ir pagalbą mūsų jautriausiems ir pažeidžiamiausiems. Šis laikas ypatingai sudėtingas mums visiems, bet vyresnio amžiaus žmonės susidūrė su išskirtiniais sunkumais ir didžiausia rizika savo sveikatai. Ir  vienatvės, savęs ribojimo jausmas, emocinės sveikatos problemos, deja, natūraliai yra tokių išbandymų palydovai. Todėl „Sidabrinės linijos“ savanorių skiriamas laikas vyresniems žmonėms ne tik labai svarbus, reikalingas, bet ir labai brangus. Dar kartą dėkoju už šį neįkainojamą darbą – padėti, draugauti ir tiesiog pabūti drauge. Taip pat esu dėkinga visiems Lietuvos žmonėms, kurie prisideda prie savanoriavimo ligoninėse, globos įstaigose, dalyvauja nevyriausybinių organizacijų veikloje bei tiesiog – padeda vienišam kaimynui. Pandemijos metu labai jaučiasi kad galime vieni į kitus atsiremti ir esame tvirta, ir stipri bendruomenė“, - sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Mums labai svarbus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos palaikymas, 2020-aisiais metais kilus COVID-19 pandemijai sulaukėme didelės paramos. Ministrės globa prisidės ne tik prie vyresnio amžiaus žmonių socialinės atskirties ir vienišumo mažinimo, bet ir šių problemų prevencijos. Veikdami išvien turėsime dar didesnes galimybes dažnai vis dar tarsi nematomus senjorus vėl paversti matomais, svarbiais ir reikalingais mūsų visuomenės nariais“, – sako Marius Čiuželis „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas.

Nuo 2020-ųjų pabaigos „Sidabrinė linija“ taip pat įtraukta į Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sudarytą darbo grupę – Nepriklausomų ekspertų patariamąją tarybą klausimams dėl COVID-19 ligos sukeltos pandemijos paveiktoms asmenų grupėms koordinavimo ir sprendimo.

„Sidabrinė linija“ organizuoja draugystės pokalbius ir teikia emocinę-psichologinę ir informacinę pagalbą nemokamu telefonu 8 800 800 20 vyresnio amžiaus žmonėms. Ši iniciatyva siūlo galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti. Esant poreikiui suteikiama emocinė ar informacinė pagalba. Ne vienas skambutis, o ilgalaikis ryšys, nuolatinis bendravimas padeda senyvo amžiaus žmonėms jaustis geriau.

„Sidabrinės linijos“ paslaugomis jau naudojasi daugiau nei 3 800 senolių, vien per 2020-uosius metus reguliariai bendravo 1 545 pašnekovų poros arba 30 proc. daugiau nei 2019 metais. Nuo veiklos pradžios 2016 metais „Sidabrinėje linijoje“ įvyko  per 72 000 pokalbių, trukusių kone 26 000 valandų. Nemokamu telefonu 8 800 800 20 vidutiniškai kas mėnesį paskambina apie 900 žmonių, tačiau karantino mėnesiais šis skaičius išaugo dvigubai. Nuolatinį bendravimą su pašnekovais šiuo metu užtikrina daugiau kaip 600 aktyvių savanorių bei 12 žmonių komanda. Šie skaičiai – tai geriausias „Sidabrinės linijos“ kuriamo poveikio – vienišumo ir atskirties mažinimo – įrodymas.

© 2019 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis