Paremti

„Sidabrinės linijos“ įkūrėjui M. Čiuželiui įteiktas Vilniaus miesto mecenato ženklelis aa+

Paskelbta: 2021-07-19 |
Mariui Čiuželiui įteiktas Vilniaus miesto mecenato ženklelis / Adomo Kačerausko nuotr.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius už aktyvią socialinę veiklą pagerbė ir specialiu Vilniaus mecenato ženklu apdovanojo itin jautrią – senatvės – sritį globojantį investuotoją Marių Čiuželį. 

Apdovanoti M. Čiuželį bei suteikti jo vardo labdaros ir paramos fondui ypatingą – mecenuojamojo projekto – statusą dar sausį nusprendė Vilniaus miesto savivaldybės Taryba po Mecenavimo tarybos prie LR Kultūros ministerijos siūlymo. Taip įvertinta ilgametė ir kryptinga filantropinė veikla, kuriai per šešerius metus iš viso skirta daugiau nei 300 tūkst. eurų.  

„Idėjos, pasišventimas ir filantropija veda veržlų Vilnių pirmyn. Talentingi ir kitais besirūpinantys lyderiai labai daug prisideda prie to, kad esame toks greitas ir veržlus, augantis laimingų žmonių miestas, turime vis didesnių ambicijų”, – įteikdamas mecenato ženklą dėkojo R. Šimašius.

Nuo 2014 m. veikiantis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas įgyvendino ne vieną svarbų ir visuomenės dėmesio sulaukusį projektą: Santaros klinikų Vaikų ligoninei padovanojo reikalingos medicininės įrangos, rengė vyresnio amžiaus žmonių bendravimą skatinančias socialines akcijas, inicijavo prie Vilniaus miesto savivaldybės tarybos veikiančią visuomeninę komisiją „Draugiškas senatvei miestas“, kurios darbo dėka Vilniuje atsirado vyresnio amžiaus žmonių traukos centras „Senjorų avilys“, o Vilnius – pirmasis Baltijos šalyse – priimtas į Pasaulio sveikatos organizacijos globojamų tokių miestų bendruomenę. 2018 metais fondas kartu su partneriais įgyvendino meninių vizualizacijų projektą „100 metų kartu“, kuris fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakoja atkurtos Lietuvos valstybės bendraamžių – dar gyvų istorijos liudytojų ir jų artimųjų – atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas. 

Didžiausias ir pagrindinis M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo projektas „Sidabrinė linija“ šiais metais švenčia jau penktąjį gimtadienį. Čia susitinka du nepažįstami, skirtingo amžiaus ir patirties žmonės, kuriuos sujungia tvarus ir tikrąjį pokytį atnešantis ilgalaikis ryšys. Nuo „Sidabrinės linijos“ veiklos pradžios jau daugiau nei 4 300 vyresnio amžiaus žmonių atrado bendramintį pokalbiams telefonu, sulaukė emocinės ir informacinės pagalbos, su jais reguliariai bendrauja daugiau nei 600 savanorių, įvyko jau daugiau nei 91 000 pokalbių, kurių bendra trukmė viršijo 2 000 000 minučių arba 33 000 valandų! Tai geriausias fondo kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo mažinimo – įrodymas. 

Dėkodamas už garbingą apdovanojimą, M. Čiuželis pasidžiaugė, kad Lietuvoje vis labiau atsigręžiama į pačią jautriausią visuomenės dalį – vyresnio amžiaus žmones. „Šis dėmesys rodo, kad einame teisingu keliu laužydami nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėdami pozityvios senatvės idėjas“,  –  kalbėjo M. Čiuželis, išreikšdamas viltį, kad ir ateityje šiai jautriai socialinei sričiai dėmesio netrūks, o ją palaikys naujos mecenatystės iniciatyvos.
 

© 2024 M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt
Naujienlaiškis